“Türkiyeliyim” sözlerini eleştirenlere sert yanıt

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı “Çakır” karakteriyle gönüllere taht kuran Oktay Kaynarca gündemin öne çıkan isimlerinden arasında. 30 Ocak 2021 tarihinde katıldığı Biz Bize adlı programda milliyetçilik üzerine konuşan usta oyuncunun “Ben Türkiyeliyim, Türk Milliyetçisiyim” dediği ortaya çıktı.

Sözleri özellikle belli bir kesim tarafından ağır şekilde eleştirilen Oktay Kaynarca’ya verilen “Altın Bozkurt” ödülünün iadesinin istenmesi de gündemi yeniden hareketlendirdi. Sözlerinin sosyal medyada gündem yaratmasından sonra kişisel hesaplarından ilk kez açıklama yapan Kaynarca açtı ağzını yumdu gözünü!

“Eli sopalı, ağzı salyalı, değnekçi yargısız infazcılar. Biliyorum okumak sizin işiniz değil, siz size işaret edilene bilginiz olmadan fikriniz varmış gibi saldırmayı seçersiniz. Ama belki olur a merak edersiniz tavsiye ederim okuyun” diyerek uzun bir açıklama metni yayınlayan Kaynarca bir de şunu ekledi:

“Milliyetçiliğin sadece kendi bildiği olduğunu savunanlara ithafen; bunu da anlamazsanız yapımcılığını yaptığım BEN BU CİHANA SIĞMAZAM dizisinin ilk bölümünü seyredin derim..”

İşte Oktay Kaynarca’nın Instagram hesabından yaptığı açıklama:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x