Hablemitoğlu Davasında KÖZ Gelişmesi

Ankara Üniversitesi’nde öğretim üyesi görevinde bulunan ve Fethullaçı Terör Örgütü’ne ilişkin yayınlar yapan Doç Dr. Necip Hablemitoğlu’nun cinayetine ilişkin dava devam ediyor. 18 Aralık 2002’de evinin önünde öldürülen Necip Hablemitoğlu cinayeti davasında yeni bir gelişme yaşandı.

NTV’nin haberine göre, mahkeme davada FETÖ’nün “Emniyet İmamı” olduğu iddia edilen Kemalettin Özdemir’in de tanık olarak dinlenmesini istedi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

FETÖ’ye karşı yayınlar yapan ve yazdığı ‘Köstebek’ kitabıyla gündeme gelen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, 2002 yılında evinin önünde uğradığı suikastle hayatını kaybetmişti. Konuya ilişkin açılan davada FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in yanı sıra Mustafa Özcan, Enver Altaylı, Aydın Köstem “tasarlayarak öldürmeye azmettirmek”, emekli albaylar Levent Göktaş ve Ahmet Tarkan Mumcuoğlu ile emekli binbaşı Fikret Emek “tasarlayarak öldürmek” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası istemiyle yargılanıyor.

Eski yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır ve FETÖ firarisi Serhat Ilıcak’ın 20 yıla kadar hapsi istenen davada, Göktaş’ın emir astsubayı Mehmet Narin’in de 4 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

KEMALETTİN ÖZDEMİR KİMDİR?

FETÖ’nün Emniyet İmamı olduğu iddia edilen Özdemir, Said Nursi’nin öğrencilerinden Said Özdemir’in oğludur. Uzun yıllar cemaatin de içinde olan Özdemir’in daha sonra cemaatten ayrıldığı iddia edilmiş ve FETÖ davalarında tanık olarak dinlenmişti.

Kemalettin Özdemir’in Emniyet içinde “KÖZ” adıyla bir yapılanma kurduğu iddia edilmişti. Özdemir, KÖZ grubu iddiasını “Bu yapıyla mücadele edecek insanları ‘KÖZ Grubu’ diye gösterdiler. Benim mücadelemi engellemek için bunu yaptılar.” diyerek reddetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x